...

Jak przygotować mieszkanie do sprzedaży?

Zastanawiasz się, jak przygotować mieszkanie do sprzedaży, żeby było możliwe najbardziej atrakcyjne dla potencjalnych kupców? Tak zwany home staging pomoże Ci szybko sprzedać Twoją nieruchomość z największym zyskiem. Sprawdź nasze porady. 

Właściwe przygotowanie mieszkania do sprzedaży pomoże Ci szybko znaleźć solidnego kupca i sprzedać mieszkanie za jak najwyższą możliwą cenę. Home staging to termin wywodzący się z języka angielskiego. Określa on zasady aranżacji sprzedawanych wnętrz, które bardzo pomagają w szybkim znalezieniu odpowiedniego nabywcy. Dowiedz się, co powinieneś zrobić przed sprzedażą mieszkania. 

 

Czystość przede wszystkim

Jak najprościej przygotować mieszkanie do sprzedaży? Gruntownie je wysprzątać. Możesz zrobić to samodzielnie lub skorzystać z usług profesjonalnej firmy sprzątającej, ale nie wolno Ci zapomnieć nawet o najdrobniejszych szczegółach. Czyste mieszkanie, w którym panują przyjemne zapachy to podstawowa wizytówka naprawdę zachęcającego wnętrza. Nie skusisz żadnego z potencjalnych nabywców mieszkaniem, w którym panuje bałagan, bród i chaos. 

Odpowiednie oświetlenie

Najbardziej doceniane i poszukiwane mieszkania to także te możliwie najlepiej nasłonecznione. Dlatego przygotowując swoje mieszkanie na sprzedaż, postaraj się wpuścić do niego jak najwięcej światła. Zdejmij ciężkie firany, umyj i odsłoń okna. Taki zabieg pozwala również optycznie powiększyć niektóre wnętrza, a to także przyciąga nabywców. 

Odświeżenie — ściany i podłogi

Przygotowując mieszkanie na sprzedaż, odmaluj ściany. To kolejny zabieg, który pozwoli odświeżyć wnętrza i nadać im więcej schludności. Niewielkim nakładem środków i energii możesz zyskać naprawdę zachęcający wygląd. Jeśli na podłodze jest parkiet, możesz też rozważyć jego drobną renowację. 

Wszelkie niezbędne naprawy

W łazience trzeba wymienić żarówkę, ta dziura w kanapie jest do załatania, a tę śrubkę w szafce się przykręci? Nie zostawiaj tych zadań przyszłemu właścicielowi. Wszystkie drobne naprawy koniecznie przeprowadź jeszcze przed prezentacją mieszkania. Niech potencjalny nabywca wyjdzie z wrażeniem bezawaryjności i kupowania zupełnie gotowego mieszkania, w którym nic się nie psuje.

Bez zbędnych mebli, ale z właściwymi dekoracjami 

To właśnie minimalizm tworzy nowoczesny, schludny i przestronny wygląd, dlatego, jeśli w mieszkaniu leży dużo dywanów, jeśli wnętrza są bogate w dekoracje czy niepotrzebne meble, to pora się ich pozbyć. Potencjalny nabywca pragnie zobaczyć funkcjonalne wnętrza, które urządzi pod siebie, dlatego wszelkie rzeczy osobiste, jak na przykład ulubione plakaty czy figurki muszą zniknąć. Pamiętaj też o porządku wśród mebli, które zostają — uporządkuj na przykład wnętrza szaf i szafek. 
 
Pozbycie się zbędnych elementów nie oznacza jednak, że chcesz uzyskać jak najbardziej “gołe” wnętrza. Możesz skorzystać z gustownych, drobnych dekoracji. Na stole postaw bukiet świeżych kwiatów, a na kanapie połóż czyste poduszki. Takie zabiegi sprawią, że wnętrza będą przytulne i po prostu miłe.

Piwnica, strych i teren zewnętrzny 

Przygotowując mieszkanie do sprzedaży, wrażenie porządku powinieneś przenieść nawet na zewnątrz mieszkania. Co to oznacza? Łatwość znalezienia adresu dzięki dobrze widocznej tabliczce z numerem czy schludne miejsce parkingowe już w pierwszych sekundach zbudują w potencjalnym nabywcy pozytywne skojarzenia, a właśnie do tego dążysz. Nie zapomnij także zająć się garażem, piwnicą czy strychem. Tam też zaprowadzisz najemcę i lepiej, żeby jego dobre wrażenia były spójne w każdym oglądanym miejscu. 
 
W profesjonalnym przygotowaniu mieszkania do sprzedaży pomoże Ci też doświadczone biuro nieruchomości. Agenci wiedzą, jak przygotować wnętrza i jak sprawić, aby były atrakcyjne. Pracownicy biura znają potrzeby potencjalnych nabywców i najlepiej wiedzą o trendach panujących obecnie na rynku. Współpraca z dobrym biurem nieruchomości to gwarancja szybkiej, bezpiecznej i udanej transakcji.
Czytaj więcej:
Na skróty:

SZUKASZ PROFESJONALNEJ AGENCJI NIERUCHOMOŚCI? NAPISZ WIADOMOŚĆ LUB ZADZWOŃ

Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.